BUDAPESZT

}

4 dni

Budapeszt

min. 20 osób

Rozpłyń się nad Budapesztem. Poznaj stolicę Węgier od strony rzeki Dunaj

Zabytki, wino i jedzenie. W Budapeszcie jest nad czym się rozpływać. Tym razem jednak zachwycisz się jeszcze bardziej. Poznasz stolicę Węgier z zupełnie innej perspektywy, od strony rzeki Dunaj. Z pokładu autobusu – amfibii o nazwie River Ride. Wsiadasz?

Dlaczego Budapeszt?

Nie bez powodu stolica Węgier nazywana jest Perłą Dunaju. Ta nowoczesna metropolia z wyczuwalną duszą imperium Habsburgów zachwyca malowniczym położeniem i bogactwem zabytków. Podczas 4-dniowego pobytu zobaczysz najciekawsze miejsca tego największego miasta na Węgrzech.

Roztaczający się z Zamkowego Wzgórza widok na wspaniałe budowle, majestatyczne mosty i rozchodzące się promieniście aleje, sprawi, że urzeknie cię atmosfera ożywionej stolicy przenikająca się z urokiem i spokojem prowincji.

Budapeszt jest rozdzielony rzeką na dwie części. Prawobrzeżna Buda jest pagórkowata i zabytkowa. Lewobrzeżny Peszt nizinny, pełen energii i ruchu. Te dwa węgierskie światy zobaczysz z perspektywy Dunaju. W nietypowym pojeździe.

Wraz innymi turystami zwiedzisz miasto w autobusie – amfibii, zwanej tutaj River Ride. Zdziwisz się, kiedy w pewnym momencie pojazd o nowoczesnej sylwetce zjedzie z zatłoczonej ulicy, wjedzie do wody i popłynie z falami Dunaju. A Ty? Nie pozostanie Tobie nic innego, jak tylko rozsiąść się w wygodnym fotelu i podziwiać widoki Budy i Pesztu przez panoramiczne szyby autobusu.

To nie koniec wodnych atrakcji. W centrum miasta zanurzysz się również w gorących źródłach. Odpoczniesz w jednym z największych kompleksów spa w Europie, Łaźni Termalnej Szechenyi.  Jest to gorące źródło wody bogatej w wapń, magnez, węglany sód i fluor.

Pewnie zgłodniałeś? Co powiesz na kolację w kubańskiej restauracji i lampkę cenionego węgierskiego wina? Podczas zwiedzania winnicy Etyek, zwanej winnicą Budapesztu, weźmiesz udział w degustacji i skosztujesz siedmiu gatunków wysokiej klasy win. Poznasz ich historię, sposób wytworzenia oraz ciekawostki dotyczące branży winiarskiej. W końcu „Polak, Węgier, dwa bratanki, i do szabli, i do szklanki”.

TERMIN:

15.05.2020 – 18.05.2020

UWAGI:

Minimalna liczba uczestników – 20 osób

 

Dokumentem podróży uprawniającym do bezwizowego wjazdu i pobytu (niezależnie od jego celu) na terytorium Węgier do 90 dni jest ważny paszport lub dowód osobisty.

Transport autokarem 30 osobowym

3 noclegi w pokojach 2 osobowych w hotelu 4 * w centrum miasta

wyżywienie zgodne z opisem w programie: śniadania w hotelu, lunche i kolacje w lokalnych restauracjach

Nie ma zagrożeń sanitarno-epidemiologicznych, nie są wymagane specjalne szczepienia.

Najkorzystniejszą porą na podróżowanie po Budapeszcie jest maj, panuje wtedy wiosenne temperatury, a opadów jest bardzo mało.

dzień 1, 15.05.2020 Warszawa - Budapeszt

W godzinach porannych wyjazd z Warszawy w kierunku Budapesztu

Ok 12:00 przyjazd do Budapesztu
Zakwaterowanie

16.00 Amfibią po Budapeszcie – zwiedzanie miasta autobusem-amfibią o nazwie River Ride. Jest to luksusowy autobus o nowoczesnej sylwetce, z panoramicznymi szybami i wygodnymi siedzeniami. Decydując się na przejażdżkę tym nietypowym autobusem z pewnością przeżyjemy zdziwienie, gdy po jeździe zatłoczonymi ulicami miasta autobus niespodziewanie wjedzie do wody i popłynie z falami Dunaju, skąd turyści będą mogli podziwiać widoki na część Budy i Pesztu.

19.00 wyjście na kolację w Hard Rock Cafe

Indywidualny powrót do hotelu.

dzień 2, 16.05.2020 Budapeszt

Śniadanie w hotelu

Po śniadaniu przejazd na Termy Szécheny
Łaźnia Termalna Széchenyi jest jednym z największych kompleksów spa w Europie. Jest to także pierwsza łaźnia termalna Pesztu. Łaźnie termalne Széchenyi zostały wybudowane w 1913 roku na podstawie planów założonych przez Gyozo Cziglera. W 1927 roku dokonano przebudowy, dodając do całego kompleksu koedukacyjną część kąpieliskową oraz plażę. W latach 60-tych nastąpiły kolejne zmiany i utworzono tu kompleks poświęcony fizjoterapii. Woda pochodzi ze źródła św. Sefana Nr. II udostępnionego w 1938 roku. Jest to gorące źródło wody bogatej w wapń, magnez, węglany, również sód i fluor.
Lunch w lokalnej restauracji

Po lunchu czas wolny na zakupy

Wieczorem kolacja w kubańskiej restauracji

Indywidualny powrót do hotelu
Nocleg w hotelu

dzień 3, 17.05.2020 winnice

Śniadanie w hotelu

Po śniadaniu wyjazd do winnicy Etyek zwiedzanie winnicy wraz z degustacja wina.

Podczas degustacji przedstawione zostaną 2 regiony winiarskie: Etyek-Budai, znany jako winnica Budapesztu, ceniony za doskonałe wina białe, oraz Szekszardi, jeden z najstarszych regionów, znany głównie z win czerwonych. Degustacja obejmuje siedem gatunków, wysokiej klasy win, które zdobyły liczne medale na różnych prestiżowych konkursach. Każde z degustowanych win poprzedzone jest jego historią, opisem regionu, szczepu, sposobu wytworzenia oraz ciekawostkami dotyczącymi branży winiarskiej. Degustacja wzbogacona może być dodatkowymi przekąskami, talerzem serów, talerzem wędlin.

Powrót do hotelu

Kolacja w lokalnej restauracji. Indywidulany powrót do hotelu.

dzień 4, 18.05.2020 BUDAPESZT - WARSZAWA

Śniadanie w hotelu

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu

Wyjazd z Budapesztu w kierunku Warszawy

Lunch na trasie.

Ok. 18:00 Przyjazd do Warszawy

cena

od 3500 PLN (cena podana przy założeniu 20 osób)

cena obejmuje

  Przejazd klimatyzowanym autokarem na trasie Warszawa – Budapeszt – Warszawa
  3 noclegi w hotelu 4 * w pokojach 2 osobowych 
  Wyżywienie zgodne z opisem: śniadanie w hotelu, lunche w lokalnych restauracjach, kolacja w Hard Rock Cafe, kolacja w kubańskiej restauracji
  Termy Szécheny
  Winnica Etyek z degustacją wina i lunchem
  Zwiedzanie miasta autobusem-amfibią
Opieka lokalnego przewodnika podczas całego pobytu w Budapeszcie
  Ubezpieczenia turystyczne: KL 100 000; NNW 20 000 PLN; bagaż 2000 PLN; OC 200 000 PLN
  Turystyczny Fundusz Gwarancyjny


cena nie obejmuje

  Dodatkowych posiłków nie ujętych w programie
  Atrakcji fakultatywnych płatnych na miejscu
  Własnych wydatków
  Zwyczajowych napiwków