Saariselkä – w krainie Samów

}

4 dni

Saariselkä, FINLANDIA

min. 8 osób

Spragniony zimy? Zmień klimat i pooddychaj świeżym arktycznym powietrzem. Wyskocz z Flugo do fińskiej wioski Saariselka i poczuj magiczną atmosferę północnej Laponii.Dlaczego Saariselka?

Bo tylko tutaj poznasz autentyczną i naturalną Laponię. Z dala od komercyjnego i zatłoczonego Rovaniemi, słynnej siedziby św. Mikołaja. 

Położona przy samym Parku Narodowym Urho Kekkonen Saariselka leży 250 km na północ od koła podbiegunowego. To gwarancja śniegu i niezapomnianych przeżyć podczas zimowych aktywności. Czekają tu na Ciebie urokliwe miejsca, idealne do spacerów i jazdy na nartach biegowych. 

Oczekujesz więcej magii? Co powiesz na wizytę na farmie reniferów? I przejażdżkę saniami, które ciągnąć będą te magiczne zwierzęta? Z resztą, zdobędziesz tu specjalne prawo jazdy i sam poprowadzisz zaprzęg reniferów. A te zaprowadzą Cię prosto do punktu, z którego najlepiej widać zorzę polarną. Masz szczęście, bo w rejonie Saariselki obserwacja zorzy jest o wiele bardziej prawdopodobna. Każdego roku iskrzące na zielono niebo pojawia się podczas 200 nocy. 

A może wolisz więcej wrażeń? Rozpędź fantazję i wyobraź sobie jak suniesz przez zaspy skuterem śnieżnym. 1000 kilometrów tras wyznaczonych w rejonie Saariselki specjalnie dla tych pojazdów, sprawi że odkryjesz Laponię w wyjątkowy sposób.

Ale moc natury i wolność poczujesz rownież podczas psich zaprzęgów. Husky kochają zimny klimat, a także bieganie i ciągnięcie sanek. Kiedy będziesz sunął za nimi po śniegu w lekkim powozie, zrozumiesz silną więź łączącą Twoje psy z otaczającą Was naturą.

Już zmarzłeś?

W Saariselce możesz liczyć na ciepłe przyjęcie przez Samów. To potomkowie rdzennych Europejczyków. Kultura Samów jest żywą częścią codziennego życia obszaru Saariselki. Do dziś ten legendarny lud północy żyje w harmonii z arktyczna naturą i zajmuje się hodowlą reniferów. Z pewnością Samowie uraczą Cię filiżanką ciepłego soku z jagód, które dojrzewały pod arktycznym słońcem.

 

SUGEROWANE PRZELOTY*

Linie Finn Air

Wylot:
Warszawa – Helskinki
12:55 – 15:45
Helsinki – Ivalo
16:40 –  18:20

Powrót:
Ivalo – Helsinki
09:10 – 10:40
Helsinki – Warszawa
11:40 – 12:25

* godziny lotów mogą ulec zmianie

UWAGI:

Minimalna liczba uczestników – 8 osób.

 

Transfery na farmę reniferów oraz hodowlę psów husky odbywają się skuterami śnieżnymi.

Nocleg w hotelu 4* w pokoju dwu osobowym typu TWIN 

Wyżywienie zgodne z opisem w programie: śniadania (S), lunche (L)

POLOWANIE NA ZORZĘ POLARNĄ- safari na skuterach śnieżnych

To wieczorne safari zabierze Cię w poszukiwaniu zorzy polarnej, gdzie doświadczysz magii arktycznej nocy. Przejedziemy na skuterach w najlepsze miejsca do obserwacji północnego nieba i wypatrywania  Zorzy Polarnej. Przy odrobinie szczęścia możesz zobaczyć niebo tańczące w zielonych odcieniach. W trakcie trwania polowania na unikalne zjawisko serwowany jest poczęstunek przy ognisku z pieczonymi kiełbaskami i napojami.

 

Najlepszy okres do odwiedzin tego pięknego regionu Finlandii trwa od grudnia do końca marca. Rekomendowany termin to gwarancja grubej  pokrywy śnieżnej oraz  duże szanse na zobaczenie zorzy polarnej. Temperatura w tym okresie spada nawet do -30 C.    

 

dzień 1, W KRAINIE SAMÓW

Spotkanie grupy na lotnisku Okęcie w Warszawie. Wylot do  Ivalo z porzesiadką w Helsinkach. Transfer z lotniska do hotelu w Saariselce. 

 

dzień 2, FARMA RENIFERÓW

Spod hotelu pojedziemy skuterami na farmę reniferów. Na skuterze będą po dwie osoby. Zmiana kierowców nastąpi w połowie drogi. Hodowla reniferów jest to tradycyjne źródło utrzymania oraz pożywienia, bardzo ważne dla tego regionu. Renifery są półdzikimi zwierzętami, wędrują swobodnie w lasach a dwa razy w roku łapie się je i umieszcza w zagrodach. Na farmie reniferów hodowca ma starannie wybraną grupę reniferów, które są wyszkolone do ciągnięcia sanek i wyścigów reniferów. Przed wyruszeniem na krótką przejażdżkę dowiemy się, jak prowadzić sanie. Każdy na koniec otrzyma prawo jazdy na zaprzęg reniferów.

Na farmie zjemy tradycyjny lunch przygotowany przez lokalnych Samów.

Czas na atrakcje opcjonalne

dzień 3, ZAPRZĘGi HUSKY

Skuter śnieżny jest typowym środkiem transportu w Laponii. Przejazd skuterem przez gęste poduchy śniegu, labirynt jezior i rzek, zamarzniętych bagien i lasów to świetna przygoda . Dzisiejsze safari zabierze Cię do farmy psów husky, gdzie pierwszym powitaniem będzie szczekanie zaprzyjaźnionych psich zaprzęgów. W dwuosobowych zespołach pokonamy odległość ok 3km.Na miejscu będzie czekał na nas pyszny lunch podczas, którego dowiemy się o historii psów husky, ich naturze i treningu. Te arktyczne zwierzęta kochają zimny klimat, a także bieganie i ciągnięcie sanek!

Po powrocie proponujemy skorzystanie z ogólnodostępnej sauny w hotelu

Czas na atrakcje opcjonalne

DZIEŃ 4, POWRÓT

Śniadanie w hotelu, przejazd na lotnisko i wylot do Polski

cena

od 5 490 PLN na osobę w pokoju dwuosobowym

cena obejmuje

  Przelot liniami Finnair Warszawa- Helsinki- Ivalo, Ivalo- Helsinki- Warszawa
  Noclegi w hotelu 4* ( w pokoju dwuosobowym typu TWIN)
  Wyżywienie  w postaci śniadań i lunchy
  Atrakcje według opisanego programu
  Wypożyczenie zimowego kombinezonu  podczas atrakcji
  Ubezpieczenie turystyczne
  
Ubezpieczenie podczas trwania wyjazdu

cena nie obejmuje

  Napojów do posiłków
  Dodatkowych posiłków nie ujętych w programie
  Atrakcji opcjonalnych płatnych na miejscu
  Własnych wydatków