Wakacje na Hawajach

}

11 dni

Hawaje

min. 20 osób

Hawaje zawsze na fali. Daj się porwać na rajskie wakacje

Aloha! To pierwsze słowo, jakie usłyszysz po wylądowaniu w słonecznym Honolulu. Chwilę później gościnni mieszkańcy wyspy Oahu przywitają Cię wieńcem kwiatów lub muszelek Lei. Tak rozpoczną się Twoje wymarzone wakacje na Hawajach. Pełne słońca, długich plaż i bujnej roślinności oraz zapierającego w piersiach widoku turkusowego oceanu. Zapraszamy do raju.

Dlaczego Hawaje?

Bo to fantastyczne miejsce na wypoczynek. Choć są częścią USA, należą do wielkiej rodziny narodów polinezyjskich. Region ten charakteryzuje się gorącym klimatem i pięknymi krajobrazami.

Hawaje słyną z czterokilometrowej plaży Waikiki. Każdego dnia czekać na Ciebie będzie ciepły i czysty ocean oraz fale idealne do surfingu.

Ale podczas 10-dniowego pobytu poznasz nie tylko słynne Honolulu. Wybierzesz się także do mniej skomercjalizowanych, ale równie urokliwych regionów wyspy Oahu. O nich opowie Tobie przyjazny i życzliwy przewodnik Kalani. To Hawajczyk z krwi i kości, potomek (w 11 pokoleniu) jednego z władców archipelagu.

Nie zdziw się, jeśli skądś będziesz kojarzył twarz swojego przewodnika. Kalani jest też aktorem i właśnie występuje w najnowszej hollywoodzkiej produkcji. Dlatego niczym w filmie zabierze cię w emocjonującą podróż po wyspie i w głąb historii hawajskiego narodu. Nauczy Cię kilku hawajskich słów i wyjaśni ich znaczenie. Podpowie jakich gestów na wyspie używać i skąd one pochodzą.

W czasie tej ośmiogodzinnej wędrówki odwiedzisz plantację ananasów i wjedziesz do krateru Diamond Head. Spojrzysz na wyspę Oahu z punktów widokowych Tantalus i Makapu. Zobaczysz gejzer Halona i zatokę Hanuma. W przerwie poplażujesz w zatoce Waimanalo i na słynnych plażach Sunset i Waimea. A na koniec dnia odpoczniesz w położonej nad oceanem kultowej restauracji dla sufreów Duke’s. Tu w leniwej atmosferze i przy rytmach hawajskiej muzyki skosztujesz lokalnych przysmaków – ryby mahi mahi i popularnego drinka mai tai.

Czy już wczułeś się w ten hawajski klimat?

A to dopiero pierwszy dzień. Przed Tobą jeszcze wiele innych egzotycznych atrakcji. Między innymi wizyta w Pearl Harbor, wycieczka na Wyspę Wulkanów (Big Island) i wyspę Kauai, pływanie w otoczeniu ławic kolorowych ryb, wizyta na plantacji kawy i zwiedzanie jedynego Pałacu Królewskiego w USA.

Termin wyjazdu:

oferta dostępna cały rok

Sugerowane przeloty:

1 dzień, Warszawa – Paryż, 06:35 09:10, lot AF1247
1 dzień, Paryż – Los Angeles, 10:15 13:00 , lot AF066
1 dzień, Los Angeles – Honolulu, 16:15 20:08, lot DL1149
10 dzień, Honolulu – Seattle, 23:05 06:49 +1, lot DL2215
10 dzień, Seattle – Amsterdam, 13:19 08:15 +1, lot DL142
11 dzień, Amsterdam – Warszawa, 10:05 12:00, lot KL1363

Cena za przeloty: już od 3700 PLN za osobę

Uwagi:

Minimalna liczba uczestników – 20 osób.

Obywatele polscy udający się do USA w celach turystycznych na okres nie dłuższy niż 90 dni nie muszą posiadać wizy amerykańskiej, ale zobowiązani są do rejestracji w Elektronicznym Systemie Autoryzacji Podróży (ESTA), który dostępny jest na stronie: https://esta.cbp.dhs.gov. Opłata za złożenie i rozpatrzenie wniosku ESTA wynosi 14 USD (płatność wyłącznie kartą kredytową lub za pośrednictwem PayPal).

Wszystkie transfery na trasie busem z klimatyzacją.

Zapewniamy noclegi w hotelach 4* w pokojach 2 osobowych.

W cenie wyjazdu zapewniamy śniadanie bufetowe w hotelowych restauracjach oraz kolacje w hotelu lub lokalnych restauracjach z napojami: herbata, kawa, woda, soki.

Od osób przyjeżdżających do Stanów Zjednoczonych z Polski nie są wymagane szczepienia.

Dzięki ciepłym i łagodnym wiatrom, tropikalnemu klimatowi oraz słonecznemu niebu, Hawaje zachęcają do wypoczynku przez cały rok. Temperatura na Hawajskich wyspach oscyluje pomiędzy 28- 31 °C w okresie letnim (od maja do października) oraz 26- 29 °C w okresie zimowym (od października do kwietnia) na wysokości poziomu morza.

Krem chroniący przed nadmiernym opalaniem min. 20 i kapelusz, czapka; mały plecak na wycieczki; ubranie: bardzo lekkie ubrania, najlepiej z naturalnych włókien, płaszcz / kurtka przeciwdeszczowa; bluza z długim rękawem; niesznurowane buty lub sandały, koszulki z krótkim rękawem, krótkie spodnie, bikini lub kąpielówki

dzień 1, Warszawa - Honolulu

Przelot z Warszawy do Honolulu. Po przylocie na Wyspie Oahu hawajskie powitanie wieńcem kwiatów lub muszelek Lei, transfer do hotelu 4* położonym w kurorcie Waikiki, zakwaterowanie i odpoczynek. Powitalny hawajski trunek, wieczór zapoznawczy.

dzień 2, Wycieczka wokół wyspy Oahu

Śniadanie w hotelu. Dziś wyjedziemy poza Honolulu i poznany urokliwe, mniej skomercjalizowane regiony wyspy Oahu (8h). Naszym przewodnikiem będzie Kalani – przyjazny i życzliwy Hawajczyk z krwi i kości, potomek (w 11 pokoleniu) jednego z władców archipelagu,  a jednocześnie jeden z aktorów, występujących w najnowszej hollywoodzkiej produkcji. Nauczy nas kilku słów, wyjaśni ich znaczenie, podpowie jakich używać na wyspie gestów i skąd one pochodzą. Pełna emocji podróż po wyspie i w głąb historii hawajskiego narodu. W programie wjazd na punkt widokowy Tantalus; wjazd do krateru Diamond Head; gejzer Halona; zatoka Hanauma; punkt widokowy Makapu, czas wolny na lunch i plażowanie w zatoce Waimanalo; słynne plaże Sunset i Waimea; wizyta na plantacji ananasów i w Dolinie Świątyń, wieczorem powrót do Waikiki.

Kolacja w słynnej surferskiej restauracji nad oceanem Duke’s, gdzie w przemiłej atmosferze i przy rytmach hawajskiej muzyki, skosztujemy lokalnych przysmaków – rybę mahi mahi i popularnego drinka mai tai. Nocleg.

dzień 3, Oahu- Wycieczka do Pearl Harbor

Śniadanie w hotelu. Przejazd do portu w zatoce Pearl Harbor – bazy wojskowej, w której rozpoczęła się II wojna światowa dla USA; rejs statkiem do miejsca upamiętniającego zatopienie krążownika „Arizona”. Czas wolny na obejrzenie ciekawego muzeum i zakup pamiątek. Następnie zwiedzanie centrum Honolulu – stolicy stanu Hawaje: pomnik króla Kamehamehy; jedyny w USA Pałac Królewski; ratusz i rezydencja gubernatora; wizyta na Cmentarzu Zasłużonych Pacyfiku w kraterze Punchbowl. Po południu czas na zakupy w ekskluzywnych butikach Honolulu. Wieczorem kolacja.

dzień 4, Oahu – fakultatywna półdniowa wycieczka do HANAUMA BAY (8:00 – 12:00)

Dzień wolny na plażowanie w Waikiki. Wieczorem kolacja. Dla chętnych okazja do odpoczynku i plażowania na rajskiej plaży w Zatoce HANAUMA BAY – ścisłym rezerwacie przyrody, gdzie można pływać w otoczeniu ławic kolorowych ryb. Cena 40 USD (w cenie transport, wypożyczenie masek i rurek do snorklingu, bilet wstępu do rezerwatu).

dzień 5, Honolulu

Dzień wolny na plażowanie w Waikiki. Wieczorem kolacja.

Dla chętnych trochę emocji sportowych plus zapierające w piersiach widoki na turkusowy ocean i góry wulkanicznych wysp.  3h piesza wycieczka (około 10 km z łagodnym podejściem do góry) na szczyt słynnego krateru wulkanicznego Diamond Head.

Opcjonalnie propozycje:

Wycieczka na Wyspę Wulkanów – Big Island

Całodzienna wyprawa (samolotem) na Big Island, największą wyspę Archipelagu, znaną przede wszystkim z aktywnych wulkanów. W programie wycieczki: przejazd wzdłuż malowniczego wschodniego wybrzeża, najwyższy wodospad na wyspie – Akkaka. Następnie zwiedzanie Narodowego Parku Wulkanicznego, spacer unikalnym ‘tunelem lawowym’, którym około 200 lat temu płynęła gorąca magma, sesja zdjęciowa w ‘księżycowym krajobrazie‘ pól zastygłej lawy. Przy dobrych warunkach pogodowych, tylko po zachodzie słońca – okazja do obserwacji czerwonej poświaty wydobywającej się̨ z krateru Halemaumau, pod którego dnem zalega magma o temperaturze ponad 1300 C. Wieczorem powrót do Honolulu. Cena – 450 USD.

dzień 6, Honolulu - Kaui

Poranny przelot na wyspę Kauai, uważaną za perłę archipelagu, zwaną Wyspą Ogrodem. Ta niewielka wyspa ma 6 mln lat i sielankowy, relaksujący charakter, gdzie budynki nie mogą być wyższe niż palmy (wedle miejscowych praw) To idealne miejsce na wypoczynek, z oszałamiającą przyroda, egzotycznymi kwiatami i soczystą zielenią. Przejazd do hotelu 3*, zakwaterowanie, spacery po miasteczku Lihei, które ma zamieszkane jest zaledwie przez 6000 osób. Kolacja w hotelu.

dzień 7, Kauai wycieczka po wyspie

Wyprawa nad krawędź́ Waimea Canyon – zwanego również̇ Wielkim Kanionem Pacyfiku, unikalnego w skali całej Oceanii bajecznie kolorowego kanionu. Panorama wybrzeża “Na Pali”. Ruiny fortu Elizabeth; przystanek na punkcie widokowym Hanapepe; przejazd przez miasteczko Waimea oraz przystanek w Spouting Horn z widokiem na morski gejzer; plażowanie na złocistych piaskach regionu Poipu. Po drodze przejazd wzdłuż̇ plantacji kawy (okazja do degustacji) oraz wizyta w miasteczku Waimea, do którego w 1778r. przypłynął brytyjski podróżnik Kapitan James Cook. Wieczorem kolacja.

dzień 8, Kauai

Wypoczynek na plaży lub wycieczka dla chętnych – transfer do Portu Alen i rejs katamaranem wzdłuż̇ NAPALI – uważanego za najpiękniejsze oceaniczne wybrzeże w skali świata. Podczas 4h wyprawy okazja do podziwiania niepowtarzalnej scenerii monumentalnych klifów północnego wybrzeża Kauai (pływanie i snorkling uzależniony od pory roku i warunków pogodowych). W czasie rejsu – na pokładzie serwowane przekąski w wyspiarskim stylu.  Cena 195 USD od osoby.

dzień 9, Kauai - Honolulu

Ostatnie chwile na rajskich Hawajach. Po południu przejazd na lotnisko, wylot do Warszawy via kontynentalne USA.

dzień 10-11, Honolulu - Warszawa

Przelot do Polski. Zakończenie imprezy.

cena

od 3300 USD (cena podana przy założeniu 20 osób)

cena obejmuje

  Powitanie „lei” na lotnisku
  Transfery lotnisko – hotel – port – lotnisko
  Noclegi w hotelu 4* w pokoju 2 osobowym w klasie standard
  S
erwis bagażowy
  Wyżywienie – śniadania bufetowe w hotelu oraz kolacje z napojami (herbata, kawa, woda, soki)
  Udział w 2 wycieczkach na Oahu z polskojęzycznym przewodnikiem
  U
dział w wycieczce objazdowej na Kauai
  P
rzelot wewnętrzny z Oahu na Kauai
  O
pieka lokalnego polskiego przewodnika na Hawajach w trakcie całego programu
  Udział w wycieczce objazdowej na Kauai
  Ubezpieczenia turystyczne: KL 100 000; NNW 20 000 PLN; bagaż 2000 PLN; OC 200 000 PLN
  Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

cena nie obejmuje

  Kosztów biletu lotniczego już od 3700 PLN za osobę
  Dopłaty do pokoju jednoosobowego 850 USD
  Własnych wydatków
  Napiwków
  D
odatkowych posiłków nie ujętych w programie
  N
apojów alkoholowych i butelkowanych
  D
odatkowych wycieczek fakultatywnych