WYPRAWA PO AMERYCE ŚRODKOWEJ KOSTARYKA – NIKARAGUA – PANAMA

}

15 dni

Kostaryka, Nikaragua, Panama

min. 10 osób

TERMIN:

02.03.2020 – 16.03.2020

UWAGI:

Minimalna liczba uczestników – 10 osób.

ZOSTAŁY 4 OSTATNIE MIEJSCA!!!

SUGEROWANE PRZELOTY:

Linie AIR FRANCE / KLM, rezerwacja grupowa dla 11 osób

02.03 WARSZAWA – PARYŻ 06:35-09:10
02.03 PARYŻ – SAN JOSE 13:40-18:30
15.03 PANAMA CITY – AMSTERDAM 18:50-12:15+1
16.03 AMSTERDAM – WARSZAWA 14:30-16:25

Cena: ok. 3569 PLN za osobę

+

Linie COPA AMERICA, rezerwacja grupowa dla 11 osób,

25.03 MANAGUA – PANAMA CITY  14:28- 17:05

Cena: ok. 1199 PLN za osobę

 

Nie ma obowiązku wizowego dla obywateli RP, którzy mają zamiar przebywać w Kostaryce nie dłużej niż 90 dni. Paszport powinien być ważny minimum 6 miesięcy od dnia przekroczenia granicy. Wymagane jest okazanie biletu powrotnego bądź umożliwiającego kontynuację podróży. Turyści podróżujący samolotem powinni pamiętać, że obowiązuje opłata turystyczna przy wyjeździe w wysokości 30 USD od osoby. Opłaty te można wnieść wyłącznie w gotówce, w dolarach lub walucie miejscowej przeliczonej po kursie dnia.

noclegi w wymienionych w programie hotelach 3*/ 4* (pokoje standard i bungalowy 2-osobowe)

wyżywienie zgodne z opisem w programie: śniadania (S), lunche (L), kolacje (K)

Wszystkie transfery na trasie minivanem z klimatyzacją

Nie ma obowiązkowych szczepień przed wyjazdem do wymienionych krajów. Warto jednak zapoznać się z możliwymi zagrożeniami chorobowymi. Więcej informacji o szczepieniach znajdziesz: www.medycynatropikalna.pl/ . Sugerujemy szczepić się z odpowiednim wyprzedzeniem.

dzień 1, 2.03.2020: Warszawa – San Jose

Spotkanie grupy na lotnisku Okęcie w Warszawie. Wylot do San Jose. Po przylocie transfer do hotelu, Odpoczynek, kolacja i nocleg w hotelu Palma Real 3* (www.hotelpalmareal.com). (K)

dzień 2-3, 03 - 4.03.2020: San Jose - Park Narodowy Tortuguero

Wczesny wyjazd minibusem do Parku Narodowego Tortuguero. Po drodze śniadanie oraz przejazd przez Park Narodowy Carrillo oraz przybrzeżną prowincję Limon – pierwszy kontakt z wspaniałymi kostarykańskimi krajobrazami. Po przybyciu do Cano Blanco Dock, zaokrętowanie na łódź, którą odbędziemy 2-3 godzinną przejażdżkę do Parku Tortuguero – po dotarciu na miejsce zakwaterowanie w Pachira Lodge 3* (www.pachiralodge.com). Dwudniowy pobyt z pełnym wyżywieniem w kostarykańskiej „Amazonii”, gdzie czeka mnóstwo atrakcji: rejsy po dżungli niezliczonymi kanałami, rzekami i lagunami; spacer po dżungli z przewodnikiem w poszukiwaniu jej mieszkańców (m.in. tukany, małpy, żółwie, kajmany, iguany, czaple). (S, L, K)

dzień 4, 5.03.2020: Park Narodowy Tortuguero – Arenal

Po śniadaniu powrót do cywilizacji łodzią a następnie półdniowy przejazd minivanem do Parku Narodowego Arenal Volcano. Na trasie przystanek na lunch. Po przybyciu do hotelu Lavas Tacotal (www.tacotal.com/en/), wypoczynek przy basenie, kolacja i nocleg. (S,L,K)

dzień 5, 6.03.2020: Park Narodowy Arenal

Śniadanie, przejazd do Parku Narodowego Arenal Volcano. Po przybyciu spacer na zbocza wulkanu Arenal (do miejsca, gdzie zaczyna się pojawiać zastygła lawa). Następnie wizyta przy wodospadzie La Fortuna oraz w parku wiszących mostów – spacer po wspaniałym lesie tropikalnym, idąc krętymi ścieżkami z baldachimem. Na koniec dnia pobyt w kompleksie Ecotermales Fortuna. Czas na korzystanie z licznych kąpielisk oraz basenów termalnych. Wieczór zakończymy kolacją w lokalnej restauracji z widokiem na wulkan. Nocleg w hotelu Lavas Tacotal 3*. (S,K)

dzień 6, 7.03.2020: Arenal - Montever de

Przejazd do położonego w górach rezerwatu lasu mglistego (chmurowego) Monteverde. Bardziej zielono już nie będzie! Park
słynie nie tylko ze swej zielonej barwy, dużą popularnością cieszą się tu wycieczki, którym towarzyszy dreszczyk emocji…Na początek udacie się do Rezerwatu Santa Elena, gdzie przy odrobinie szczęścia będziecie mogli spotkać najpiękniejszego ptaka Ameryki – quetzala. Po zakwaterowaniu w hotelu będziecie mieć czas wolny, który polecamy wykorzystać na przygody w parku Sky Adventures Monteverde. Specyficzny mikroklimat oraz wysokości sprawiły, że park posiada niezwykłą bioróżnorodność. Czeka Was tu prawdopodobnie najlepszy na świecie Sky Walk. Będziecie przemierzać pieszo deszczowy las mglisty, pokonywać wiszące mosty i zjeżdżać na linach nad koronami drzew, wsłuchując się przy tym w odgłosy dzikiego ptactwa i mrożących krew w żyłach odgłosów wyjców. Wieczorem kolacja i nocleg w Monteverde Country Lodge 3* (www.monteverdecountrylodge.com).(S,K)

dzień 7, 8.03.2020: Monteverde – Park Rincon de la Vieja

Z samego rana wyjazd do położonego na północy kraju Wulkanu Rincon de la Vieja. Spacer szlakiem parkowym w lesie tropikalnym suchym, charakterystycznym dla kostarykańskiego wybrzeża Pacyfiku. Obserwowanie aktywności wulkanicznej w postaci fumaroli, zasiarczonych bajorek i naturalnych basenów wrzącego błota. Po południu przejazd na kolację i nocleg w hotelu Hacienda Guachipelin 3* (www.guachipelin.com).(S,K)

dzień 8, 9.03.2020: Park Rincon de la Vieja – Granada, Nikaragua

Po wczesnym śniadaniu przejazd w kierunku Peñas Blancas oraz przekroczenie granicy z Nikaraguą. Po załatwieniu formalności granicznych, będziemy kontynuować podróż wzdłuż bajkowego jeziora Lake of Nicaragua z niesamowitym widokiem na wyspę Ometepe . Przejazd do Granady i spacer po jednym z najładniejszych miasta Ameryki Środkowej, posiadającym świetnie zachowaną architekturę kolonialną. Utworzone w 1524 r. przez konkwistadora Hernandeza de Cordobę, następnie stało się portową i gospodarczą stolicą regionu. Grenada dziś jest jednym z ostatnich miast kolonialnych w regionie, prawdziwym klejnotem, gdzie zobaczymy: katedrę, kościół la Merced, oraz kościół Guadalupe oraz zwiedzimy wyspy u wybrzeży jeziora Nikaragua, jednego z największych jezior słodkowodnych na świecie. Kolacja i nocleg w hotelu La Gran Francia 4* (www.lagranfrancia.com).(S,K)

dzień 9, 10.03.2020: Granada - Leon

Po śniadaniu udamy się na aktywny Wulkan , który posiada imponujący i aktywny krater Santiago (jedno z niewielu miejsc na świecie, gdzie zwykli turyści mogą się przyglądać aktywnemu wulkanowi z tak bliska). Następnie przejazd do miasta Leon, gdzie spędzimy noc i zjemy w kolację w hotelu El Convento 3* (www.elconventonicaragua.com ).(S,K)

dzień 10, 11.03.2020: Leon – Panama City

Po śniadaniu spacer po mieście Leon, zobaczymy m.in: największą w Ameryce środkowej katedrę (Basilica de la Asuncion), Iglesia de La Recoleccion (przykład meksykańskiego baroku, kościół uznawany za najładniejszy w Leon. Transfer na lotnisko i przelot do Panama City. Po przylocie transfer do hotelu Eurostar 5*, kolacja i odpoczynek (www.eurostarshotelcompany.com/EN/eurostars-panama-city.html). (S,K)

dzień 11, 12.03.2020: Panama City

Po śniadaniu całodniowy city tour: rozpoczniemy od spaceru po ulicach starego miasta wśród zabytkowych domów budowanych w XVIII i XIX wieku. Po południu przejazd nad Kanał Panamski i oglądanie systemu śluz Miraflores wraz ze zwiedzaniem muzeum przedstawiającego historię ich budowy oraz wyjaśniającego mechanizmy działania tego c udu techniki. Kolacja w restauracji Bucaneros (www.bucanerospanama.com). Nocleg w Panama City. (S,K)

dzień 12, 13.03.2020: Panama City - wyspy San Blas

Wcześnie rano transfer na wybrzeże (śniadanie w formie pudełek na wynos), tam przesiadka na łodzie i rejs na wyspy , szczycące się plażami należącymi do najpiękniejszych na świecie! Archipelag składa się z ok. 370 wysepek rozrzuconych po Morzu Karaibskim. Jest to ciągle jeszcze mało uczęszczany turystycznie zakątek świata, urzekający wspaniałą przyrodą, turkusową, krystalicznie czystą wodą, białymi piaszczystymi plażami, gościnnością Indian Kuna, zachowujących pieczołowicie swoje zwyczaje i tradycje. Ich barwne stroje przyciągają wzrok i obiektywy aparatów. Nocleg w bungalowach Yandup Lodge 3* (www.yandupisland.com). (S,L,K)

dzień 13, 14.03.2020: wyspy San Blas

Dzień przeznaczony na odpoczynek na rajskich plażach San Blas. Będzie również okazja do spotkań z lokalnymi mieszkańcami. Indianie z plemienia Kuna zachowują odrębność od Panamy, mają swój rząd i czynią wszystko, aby ich ziemie utrzymały pierwotny, naturalny urok nieskażony ekspansją kompleksów turystycznych. Posiłki i nocleg w bungalowach Yandup Lodge (www.yandupisland.com). (S,L,K)

dzień 14, 15.03.2020: wyspy San Blas - Panama City - Europa

Powrót do cywilizacji i przelot do Panama City, a tam przesiadka na lot do Europy.(S)
15 dzień, 16.03.2020: Warszawa

dzień 15, 16.03.2020: Warszawa

Przylot do Warszawy, zakończenie wyprawy.

cena

3225 $ / osoba + koszt przelotu ok. 4768 PLN (cena podana przy założeniu 10 osób)

cena obejmuje

  Wszystkie transfery na trasie minivanem z klimatyzacją
  Noclegi w wymienionych hotelach 3*/ 4* (pokoje standard i bungalowy 2-osobowe
  Wyżywienie zgodne z opisem: śniadania (S), lunche (L), kolacje (K)
  Atrakcje podczas wycieczki: wizyta w parku Tortuguero; prywatna wycieczka na wiszące mosty, wodospad La Fortuna & spacer po wulkanie Arenal; wizyta w źródłach Tabacon z kolacją; wizyta w San Elena´s Cloud Forest; wizyta w parku narodowym Rincon de la Vieja; wizyta w parku narodowym Masaya Volcano; city tour w Granadzie, Leonie I Panamie z wizytą w śluzach Miraflores wraz z opłatami wstępu do wymienionych punktów
  Przelot San Blas – Panama City
  Opiekę polskiego pilota na całej trasie
  Ubezpieczenia turystyczne: KL 100 000; NNW 20 000 PLN; bagaż 2000 PLN; OC 200 000 PLN
  Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

cena nie obejmuje

  Kosztów biletów lotniczych już od 4768 PLN
  Dodatkowych posiłków nie ujętych w programie
  Atrakcji fakultatywnych płatnych na miejscu
  Własnych wydatków
  Zwyczajowych napiwków (10 USD dziennie x 13 dni, zbiera pilot na początku wyjazdu)