Wyprawa kamperem – Wielkopolska na wyciągnięcie ręki

}

7 dni

POLSKA, WIELKOPOLSKA

max. 6 osób

Odczarujcie Wielkopolskę! Solidna dawka pięknych pejzaży a do tego trochę historii. Muzea, galerie, zamki, pałace, kościoły a nawet kopalnia soli i termy. Nitka drogi wzdłuż Warty zaprowadzi Was aż w okolice Łodzi.

Termin wyjazdu:

Oferta ważna cały rok (w zależności od dostępności kamperów w danym terminie)

Trasa:

Bydgoszcz – Poznań – Szreniawa – Jeziory – Puszczykowo – Rogalin – Kórnik – Zaniemyśl – Pyzdry – Ląd – Lądek – Licheń Stary – Kłodawa – Bydgoszcz (Pętla około 600 km)

UWAGA!!! Wybór modelu kampera zależy od dostępności w danym terminie.

Kamper Ford Challenger 264 Graphite Premium 2021

Silnik: 2.0 TDCi 170 KM z automatyczną skrzynią biegów
Miejsca homologowane: 5
Miejsca noclegowe: 5

Kamper Fiat Pilote C690G 2021

Silnik: 2.3 TDi 140 KM z manualną 6-biegową skrzynią biegów
Miejsca homologowane: 6
Miejsca noclegowe: 6

dzień 1
Wyjazd z Bydgoszczy. Przejazd w stronę Poznania. Zwiedzanie stolicy Wielkopolski. Dogodnym miejscem do zaparkowania będzie parking na Stawnej 10. Spacer po Starym Rynku z ratuszem, na którego wieży zegarowej codziennie w południe pojawiają się trykające koziołki. Będąc w Poznaniu koniecznie trzeba posmakować Rogali Marcińskich a nawet wejść do Rogalowego Muzeum, które opowiada historię tego słodkiego wypieku (www.rogalowemuzeum.pl/). Trzeba też odwiedzić najstarszą część miasta czyli Ostrów Tumski z Katedrą, w której spoczywają pierwsi Piastowie. Po drugiej stronie rzeki widać ICHOT czyli Bramę Poznania, muzeum opowiadające o historii państwa polskiego (www.bramapoznania.pl/). Na koniec zwiedzania trzeba wybrać się do Zamku Cesarskiego i Teatru Wielkiego. Nocleg na kempingu nad Jeziorem Maltańskim w Poznaniu (www.posir.poznan.pl/obiekty/malta/hotel-camping-malta/).
dzień 2
Po śniadaniu przejazd do Muzeum Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie (www.muzeum-szreniawa.pl/imuzeum). Unikatowe muzeum w skali Polski i Europy, w którym zgromadzono ponad 20 tysięcy eksponatów i obiektów muzealnych. Wystawy ulokowane w kilku pawilonach prezentują historię rolnictwa. Część eksponatów znajduje się na świeżym powietrzu. Wielkopolski Park Narodowy to kolejny przystanek na trasie. Rozpoczynamy zwiedzanie od Muzeum Przyrodniczego WPN w Jeziorach (www.wielkopolskipn.pl). Park pocięty jest gęstą siecią szlaków pieszych, które mają różne długości, każdy znajdzie tu coś dla siebie. Miłośnicy dzikiej przyrody z pewnością nie będą się tu nudzić. Będąc przy siedzibie Parku warto wybrać się do pobliskiego jeziora Góreckiego. Na malowniczej wyspie można dostrzec ruiny zamku Klaudyny Potockiej. Nocleg na kempingu Nad Lipnem (www.nad-lipnem.manifo.com). Ośrodek położony nad samym jeziorem z doskonałą infrastrukturą.
dzień 3
Po śniadaniu przejazd do Pracowni Arkadego Fiedlera w Puszczykowie (www.fiedler.pl). Będąc w pobliżu Puszczykowa nie można ominąć pracowni Arkadego Fiedlera, podróżnika, pisarza, odkrywcy. Wizyta w muzeum, które znajduje się w jego dawnym domu to niezwykłą okazja do zapoznania się z jego twórczością, odkryciami i podróżami. Każdy podróżnik ten mały i ten duży musi to miejsce odwiedzić. Następny punkt programu to magiczny Rogalin z pałacem i słynnymi dębami rogalińskimi. Warto zejść do starorzecza Warty i podziwiać dziką naturę Rogalińskiego Parku Krajobrazowego. Kontynuując przyrodnicze i dendrologiczne przygody udajemy się do Kórnika i tamtejszego Arboretum. Zaparkować można tuż przy kórnickim zamku, udać się najpierw na zwiedzanie samego zamku, który jest niezwykle ciekawym budynkiem mieszczącym Muzeum i jedną z najbogatszych bibliotek w Polsce (www2.kornik.pl/turystyka/Zamek_w_Korniku_1/). Arboretum to magiczny ogród kryjące niezliczone drzewa i unikatowe rośliny. Warto przyjechać tu wiosną lub latem kiedy wszystko zieleni się i kwitnie. Przejazd do Zaniemyśla, miejsca, w którym można chodzić po wodzie! Dzięki przeprawie pontonowej pokonujemy wody Jeziora Raczyńskiego i przechodzimy na Wyspę Edwarda. Znajduje się tu piękny dworek, okazałe dęby i restauracja. Przejazd na nocleg do Boguszyna na kemping Małe Miasto (kemping prowadzony przez Holendrów, którzy mówią trochę po Polsku). Kemping ze świetną infrastrukturą (www.male-miasto.eu/pl).
dzień 4
Po śniadaniu wyjazd w kierunku Pyzdr. Miasto jest bardzo przyjazne i przystępne dla zwiedzającego. Spacer rozpoczynamy na rynku i udajemy się do późnogotyckiego kościoła Narodzenia NMP. Dochodząc do ul. Farnej i przecinając ul. Kaliską dochodzimy do ul. Nadrzecznej. Spacerując wzdłuż Warty docieramy do Muzeum Ziemi Pyzdrskiej w dawnych zabudowaniach klasztoru franciszkańskiego (www.muzeum-pyzdry.locloud.pl). Warto zajrzeć do kościoła. Kawałek dalej na ul. Nadrzecznej trafimy na pozostałości zamku królewskiego. Ulicą Szkolną i Kaliską wracamy na rynek. Jedziemy dalej do Wydm Śródlądowych i do Lądu do opactwa Cystersów, przy którym znajduje się też zespół dworski z parkiem (www.wsdts.pl/klasztor). W dworku mieści się Ośrodek Edukacji Przyrodniczej i tutaj początek ma ścieżka dydaktyczna licząca 9km z Lądu do Lądka. Nocleg na kempingu Na Skarpie w Przybrodzinie nad jeziorem Powidzkim (www.naskarpie-przybrodzin.pl).
dzień 5
Odpoczynek nad jeziorem. Nocleg.
dzień 6
Po śniadaniu przejazd do Lichenia Starego, gdzie znajduje się największy kościół w Polsce i jeden z największych na świecie. Wrażenie robi bryła zewnętrzna ale też podziemia, organy, kopuła czy dzwonnice. Zwiedzanie warto zakończyć na tarasach widokowych na wieży bazyliki, z których rozciąga się piękny widok na okolicę (www.lichen.pl/pl/221/bazylika). Przejazd do Kłodawy. Zwiedzanie kopalni soli „Kłodawa”. Podziemna trasa turystyczna położona jest 600m pod ziemią (prawdopodobnie najniżej położona trasa turystyczna na świecie). Kopalnia dostępna dla turystów jest w dni powszednie, powodem jest to, że nadal prowadzi wydobycie. Dzięki temu można podziwiać codzienną pracę górników. Na trasie podziwia się wielkie komory solne. Zwiedzanie zajmuje około 3 godzin. Nocleg na kempingu U Mundka w miejscowości Długie (www.pole-namiotowe.org).
dzień 7
Po śniadaniu powrót do Bydgoszczy.

cena

od 6 200 PLN (cena podana przy założeniu 6 osób)

cena obejmuje

  Wynajem kampera
  Nocleg na kempingach według programu (w przypadku braku miejsc na kempingach
rezerwacje dokonujemy rezerwacji w pobliskich kempingach za zgodą uczestników)

  Ubezpieczenie turystyczne
NNW
  Opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy

cena nie obejmuje

  Wyżywienia
  Biletów wstępu do zwiedzanych obiektów