Wyprawa kamperem – Norwegia w pigułce

}

8 dni

Norwegia

max. 6 osób

Są miejsca, do których chce się wracać. Ta ochota wynika z malowniczego położenia
nietuzinkowych atrakcji, unikalnych wydarzeń, specyficznej atmosfery, spektakularnych
widoków i niecodziennego otoczenia. To wszystko znajdziecie w Norwegii. Pozwólcie sobie
na chwilę odpoczynku w niezwykle klimatycznych miastach i wśród malowniczej norweskiej
przyrody.

Termin wyjazdu:

Oferta ważna cały rok (w zależności od dostępności kamperów w danym terminie)

Trasa:

Bydgoszcz – Hirtshals (Dania) – Stavanger (Norwegia) – Preikestolen – Bergen – Flam – Hirtshals (Dania) – Bydgoszcz. (Pętla około 3500 km)

UWAGA!!! Wybór modelu kampera zależy od dostępności w danym terminie.

Kamper Ford Challenger 264 Graphite Premium 2021

Silnik: 2.0 TDCi 170 KM z automatyczną skrzynią biegów
Miejsca homologowane: 5
Miejsca noclegowe: 5

Kamper Fiat Pilote C690G 2021

Silnik: 2.3 TDi 140 KM z manualną 6-biegową skrzynią biegów
Miejsca homologowane: 6
Miejsca noclegowe: 6

dzień 1-2
Przejazd na prom do Hirtshals i zaokrętowanie.
dzień 3
Przypłynięcie do Stavanger – miasta śledzi i ropy naftowej. Trzecie pod względem wielkości miasto w Norwegii jest stolicą norweskiego przemysłu naftowego. Jednym z obowiązkowych miejsc do odwiedzenia jest tutaj Norsk Oljemuseum czyli muzeum nafty. Zanim jednak w latach ’60 ubiegłego wieku nastała era przemysłu naftowego Stavanger słynęło z rybołówstwa i przetwórstwa śledzi. Nie można więc ominąć ścisłego centrum miasta z doskonale zachowaną architekturą drewnianą z XVIII i XIX wieku a także Muzeum Konserw. Nocleg na kempingu ( https://www.stavangercamping.no/ )
dzień 4
Po śniadaniu przejedziemy najdłuższym podwodnym tunelem na świecie. Udamy się na Preikestolen czyli ambonę. To wisząca nad jednym z piękniejszych norweskich fiordów, Lysefjorden, skała. Na szczycie jest wypłaszczona, tworzy prawdziwą ambonę. Unosi się 600 metrów ponad taflę wody i wygląda jak gigantyczna mównica. Wspinaczka na Preikestolen trwa około dwóch godzin ale widok wynagradza wszelkie trudności wędrówki. Lunch na szczycie z pięknym widokiem w głąb fiordu to niezapomniane przeżycie. Nocleg ( www.preikestolencamping.com).
dzień 5
Zjemy wczesne śniadanie i udamy się w drogę do Bergen. Miasta, w którym deszcz pada przez większość dni w roku ale nie przeszkadza to mieszkańcom i turystom w pokochaniu go bezgranicznie. Bergen jest idealnym punktem wypadowym do atrakcji zachodniego wybrzeża i Bramą Fiordów. To bardzo klimatyczne miasto gdzie nowoczesność miesza się z duchem hanzeatyckiego świata. W okresie rozkwitu Hanzy Bergen było potężnym ośrodkiem tej organizacji a świadkiem do dzisiaj opowiadającym niezwykłą historię jest Bryggen. Starówka wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO z drewnianą zabudową. Będąc w Bergen trzeba udać się na słynny targ rybny i spróbować owoców morza, tu właśnie będzie czekał nas lunch. Zwiedzanie Bergen zakończymy na górze Floyen, z której rozpościera najbardziej znana i absolutnie przepiękna panorama miasta. Na górę zawiezie nas Floibanen, kolejka, która jest atrakcją samą w sobie (www.floyen.no/en/floibanen). Nocleg (www.lonecamping.no/en).
dzień 6
Zaraz po śniadaniu ruszymy na spotkanie z fiordami i zapierającymi dech w piersiach widokami. Rozpoczniemy przejazdem malowniczą drogą do Gudvangen gdzie przesiądziemy się na prom do Flam. Z pokładu statku będziemy podziwiać jeden z najpiękniejszych fiordów na świecie, Naeroyfjorden mierzący w najwęższym miejscu jedynie 250 metrów. Fiord wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. We Flam gwoździem programu będzie kolejka, Flamsbana, która jest najbardziej stromo poprowadzoną koleją na świecie. Linia liczy 20 kilometrów i pokonuje 863 metry wysokości.Kampera można zaparkować w Gudvangen i popłynąć do Flam, skorzystać z kolejki i wrócić autobusem do Gudvangen. Będąc we Flam nie można ominąć platformy widokowej Stegastein (jeździ tam również shuttle bus). Można też ominąć wycieczkę promową i pojechać do Flam kamperem i zaparkować przy stacji kolejki i na punkt widokowy również podjechać swoim domkiem. Nocleg ( https://www.lonecamping.no/en).
dzień 7
Przejazd na terminal promowy i wypłynięcie do Hirtshals
dzień 8
Przejazd do Bydgoszczy.

cena

od 13 750 PLN (cena podana przy założeniu 6 osób)

cena obejmuje

  Wynajem kampera
  Nocleg na kempingach według programu (w przypadku braku miejsc na kempingach
rezerwacje dokonujemy rezerwacji w pobliskich kempingach za zgodą uczestników)

  Opłaty za bilety promowe na trasie Hirtshals – Stavanger, Bergen – Hirtshals
  Ubezpieczenie turystyczne

  Opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy

cena nie obejmuje

  Wyżywienia
  Biletów wstępu do zwiedzanych obiektów
  Opłaty za bilety promowe w Norwegii