Wyprawa bezdrożami Kanady i Alaski trzy ostatnie miejsca !!!

03-21.07.2020

}

19 dni

Kanada, Alaska

max. 10 osób

Wilgotne powietrze znad Pacyfiku jest jak podmuch stworzenia. Bujna przyroda Kolumbii Brytyjskiej osiąga kulminację na Wyspie Vancouver, której deszczowe lasy huczą śpiewem egzotycznych ptaków, a chłodne wody Oceanu Spokojnego tętnią życiem drapieżnych orek i największych wielorybów. Ciche wody fiordów przemierzymy kajakiem, otwarty ocean łodzią motorową w poszukiwaniu morskich ssaków, a nadmorskie i górzyste ścieżki pieszo. Podczas wyprawy nie zabraknie również  w naszych płucach rześkiego powietrza Alaski. Zwiedzając ten piękny rejon będziemy mogli poczuć się niczym postacie ze słynnego serialu „Przystanek Alaska”.

TERMIN:

03.07.2020 – 21.07.2020

UWAGI:

Minimalna liczba uczestników – 10 osób.

ZOSTAŁY 3 OSTATNIE MIEJSCA !!!! 

SZCZEGÓŁY DOTYCZĄCE PRZELOTÓW

Warszawa – Paryż, 03/07/2020 06:25 08:55
Paryż – Vancouver, 03/07/2020 10:20 11:25
Anchorage – Seattle, 20/07/2020 07:45 12:19
Seattle – Amsterdam, 20/07/2020 13:49 08:45 +1
Amsterdam – Warszawa, 21/07/2020 09:45 11:40

Cena: ok. 4255 PLN za osobę

PEŁNA LISTA NAZWISK PASAŻERÓW

Kompletna lista pasażerów powinna zostać wprowadzona przez agenta nie później niż 30 dni przed wylotem, czyli najpóźniej do 02 czerwiec 2020.
Każde miejsce nieprzypisane do tego dnia imiennie pasażerowi zostanie automatycznie anulowane.

PŁATNOŚĆ I WYSTAWIENIE BILETÓW

Najpóźniej 8 dni przed wylotem, czyli do dnia: 24 czerwiec 2020. Wystawione bilety nie podlegają zmianom i są bezzwrotne (chyba, że zaznaczono inaczej).

USA: obywatele polscy udający się do USA w celach turystycznych na okres nie dłuższy niż 90 dni nie muszą posiadać wizy amerykańskiej, ale zobowiązani są do rejestracji w Elektronicznym Systemie Autoryzacji Podróży (ESTA), który dostępny jest na stronie: https://esta.cbp.dhs.gov. Opłata za złożenie i rozpatrzenie wniosku ESTA wynosi 14 USD (płatność wyłącznie kartą kredytową lub za pośrednictwem PayPal).

Kanada: ruch bezwizowy obejmuje posiadaczy wszystkich ważnych polskich paszportów (zarówno z cechami biometrycznymi, jak i bez cech biometrycznych, wydanymi od 28 sierpnia 2006 r.). Zniesienie obowiązku wizowego nie daje automatycznej gwarancji wjazdu na terytorium Kanady. Decyzję co do długości pobytu w Kanadzie oraz odnośnie wjazdu na teren Kanady podejmuje urzędnik imigracyjny na przejściu granicznym.

Zapewniamy noclegi w hotelach 3*/ 4* oraz w domkach traperskich w pokojach 2 osobowych  

W cenie wyjazdu zapewniamy śniadanie bufetowe w hotelowych lub lokalnych restauracjach.

Wszystkie transfery na trasie minivanem z klimatyzacją.

Od osób przyjeżdżających z Polski do Stanów Zjednoczonych / Kanady nie są wymagane szczepienia.

 

Czerwiec, lipiec i sierpień to najgorętsze miesiące roku. W regionie panuje klimat morski, latem jest bardzo ciepło, średnie temperatury latem wynoszą 12°C – 22°, dochodzą nawet do 37°C, co ostatnio stało się normą.

 

Krem chroniący przed nadmiernym opalaniem min. 20 i kapelusz, czapka; mały plecak na wycieczki; letnie ubrania typu koszulki z krótkim rękawem oraz krótkie spodenki; płaszcz / kurtka przeciwdeszczowa; bluza z długim rękawem; polar; sznurowane buty do wędrówek po lesie; sandały, długie spodnie

1 DZIEŃ, 3.07.2020: Warszawa – Vancouver

Spotkanie grupy na lotnisku Okęcie w Warszawie. Wylot do Vancouver. Po przylocie transfer do hotelu, odpoczynek i nocleg.

2 DZIEŃ: 4.07.2020, Vancouver

Po śniadaniu czas odkrycie atrakcji jakie oferuje Vancouver i przepiękne okolice miasta. W niedalekiej odległości (ok. 1h jazdy) znajduje się pięć wielkich parków: Cypress Provincial Park, Mount Seymour Provincial Park, Indian Arm Provincial Park, Golden Ears Provincial Park oraz Pinecoke Burke Provincial Park z przepięknymi trasami widokowymi oraz trekkingowymi. Dodatkowo możliwe zwiedzanie miasta i okolic: wjazd kolejką na szczyt Grouse Mountain  (1100 m n.p.m.) z widokiem na Ocean Spokojny lub też spacer po najdłuższym na świecie moście wiszącym (80 m nad rzeką ). Możliwość także spróbowania swoich sił na Cliffwalk oraz wędrówki pośród wierzchołków drzew tzw. Treetops Adventure (szczegóły na www.capbridge.com).

3 DZIEŃ: 5.07.2020, Vancouver – Revelstoke (trasa 565 km)

Po śniadaniu opuszczamy cywilizację i ruszamy w kierunku północnym Kolumbii Brytyjskiej. Przyjazd do Revelstoke, odpoczynek w hotelu

4 DZIEŃ: 6.07.2020, Park Narodowy Yoho – Park Narodowy Banff – Lake Louise (trasa 250 km)

Rano czeka nas przejazd do Parku Narodowego Yoho oraz nad piękne jezioro Emerald (Jezioro Szmaragdowe). Spacer wzdłuż brzegów jeziora, podziwianie otaczającej je dziewiczej przyrody. Dla chętnych możliwość wypożyczenia łodzi i eksplorowania zakątków parku drogą wodną (atrakcja fakultatywna). Przejazd do miasteczka Banff, gdzie czeka nas podziwianie okolicy z Sulphur Mountain Gondola. Przejazd w głąb Parku Narodowego Banff, do położonego wysoko w górach Jeziora Moraine. Spacer nad brzegiem Jeziora Luise, leżącego u stóp ogromnego Lodowca Victoria.

5 DZIEŃ: 7.07.2020, Lake Louise – Park Narodowy Jasper (trasa 230 km)

Wcześnie rano wyruszamy na północ, przejeżdżając słynną Icefield Parkway, podczas której widoki podczas trasy należą do najwspanialszych na świecie. Za oknami można podziwiać najwyższe szczyty Kanadyjskich Gór Skalistych, lodowce, dziewicze lasy, wodospady i rwące, górskie rzeki. Trasa obfituje w zapierające dech punkty widokowe:  jezioro Hektor, przełęcz Bow, jezioro Peyto, przełęcz Sunwapta, wodospady Sunwapta i Athabasca. Odwiedzimy także lodowiec Athabaska oraz największe w Górach Skalistych pole lodowe – Columbia. Przejazd do uroczego miasteczka Jasper na nocleg.

6 DZIEŃ: 8.07.2020, Jasper – Park Mt. Robson – Prince George (trasa 375 km)

Przejazd malowniczymi górskimi drogami do Parku Narodowego Jasper. Odwiedzimy tu jedno z najczęściej odwiedzanych jezior Kanady – otoczone trzema lodowcami Jezioro Maligne. Przejazd do Parku Prowincjonalnego Mt. Robson. Przejeżdżając przez tereny Parku postoje przy licznych, spektakularnych punktach widokowych. Nocleg w miasteczku Prince George.

7 DZIEŃ: 9.07.2020, Prince George – Kolumbia Brytyjska – Alaska Highway (trasa 430 km)

Wyruszamy na północ, w kierunku surowej i dziewiczej Alaski. Prowadzi nas Alaska Highway – jedna z najpiękniejszych krajobrazowo tras kontynentu. Przejazd przez malownicze tereny Kolumbii Brytyjskiej do Dawson Creek, gdzie rozpoczyna się nasza przygoda. Tutaj znajduje się „słupek zerowy“, czyli początek Alaska Highway. Przejazd do pobliskiego Fort St. John, na nocleg

8 DZIEŃ: 10.07.2020, Fort St. John – Muncho Lake (trasa 620 km)

Podróż w głąb północnej Kanady. Przejeżdżamy przez dzikie tereny północnej Kolumbii Brytyjskiej do Parku Muncho Lake. Przemierzając Park Gór Skalistych, wspinamy się na wysokość niemal 1500 m.n.p.m., a otaczający nas krajobraz należy do najwspanialszych na całej trasie. Przejazd do Muncho Lake, zakwaterowanie w hotelu i nocleg.

9 DZIEŃ: 11.07.2020, Muncho Lake – Teslin Lake – Whitehorse (Półwysep Jukon) (trasa 712 km)

Kolejny dzień ekscytującego przejazdu Alaska Highway. Przystanek w Liard Hot Springs, czas na regenerację sił w gorących źródłach (atrakcja fakultatywna). Przejazd nad Jezioro Teslin, skąd rozpościerają się wspaniałe widoki oraz wizyta w Centrum Dziedzictwa Teslin Tlingit, gdzie zapoznamy się z bogactwo kultury lokalnych plemion. Przejazd do Watson Lake, oraz wizyta w Signpost Forest, z 75 tysiącami tablic z nazwami różnych miejscowości i tablic rejestracyjnych z całego świata. Przejazd do Whitehorse na nocleg.

10 DZIEŃ: 12.07.2020, Whitehorse – Lake District – Atlin – Whitehorse

Całodzienna wyprawa do jednego z najpiękniejszych zakątków tej części Jukonu – tzw. „Kraina Jezior“. Spacer nad brzegami Jeziora Atlin oraz odwiedzimy miasteczko z czasów gorączki złota  nad brzegiem jeziora oraz cmentarz pionierów, a następnie przejedziemy wzdłuż z“ Pine Creek“ do urokliwych górskich wodospadów. Powrót do Whitehorse i nocleg.

11 DZIEŃ: 13.07.2020, Whitehorse – Park Narodowy Kluane – Tok (Alaska) (trasa 622 km)

Całodniowy przejazd przez tereny parku narodowego – Kluane z przystankami w punktach widokowych Burwash Landing i Destruction Bay nad jeziorem Kluane. Po przyjeździe udamy się na spacer szlakami wytyczonymi przez najciekawsze zakątki parku. Będziemy mogli podziwiać m. in. szczyt najwyższej góry Kanady – Mt. Logan (6050 m). Dalszy przejazd Alaska Highway i przekroczenie granicy z Alaską. Przejazd do Tok, zakwaterowanie i nocleg.

12 DZIEŃ: 14.07.2020, Tok – Fairbanks (trasa 325 km)

Z rana przejazd wzdłuż trasy panoramicznej wiodącej brzegami rzeki polodowcowej Tanana do Fairbanks. Na trasie przejazdu podziwiamy szczyty Alaska Range. Czas na wizytę w siedzibie Św. Mikołaja w miasteczku North Pole oraz spacer po historycznej osadzie – „Pionier Park“ i centrum miasta. Zakwaterowanie i nocleg w Fairbanks.

13 DZIEŃ: 15.07.2020, Fairbanks – Park Narodowy Denali – Nenana (trasa 90 km)

Przejazd do Parku Narodowego Denali z najwyższą górą kontynentu – Mt. Denali (6194 m n.p.m.). Wizyta w centrum informacji turystycznej parku, gdzie obejrzymy interesujący film o tym niezwykłym miejscu. Dla chętnych fakultatywny spływ pontonami po rzece Nenana w otoczeniu wspaniałej górskiej. Zakwaterowanie i nocleg w domkach  traperskich w pobliżu parku. Wieczorem ognisko w alaskańskiej scenerii.

14 DZIEŃ: 16.07.2020, Nenana – Park Narodowy Denali – Talkeetna (trasa 354 km)

Zmieniamy środek transportu i wycieczka autobusem parkowym przez górskie bezdroża i wysokie przełęcze. Na trasie panorama najwyższej góry Ameryki Północnej – McKinley – 6129 m n.p.m. oraz liczne postoje w punktach widokowych. Przejazd malowniczą trasą Park Highway przez przełęcz Broad do miasteczka Talkeetna na nocleg.

15 DZIEŃ: 17.07.2020, Talkeetna – Anchorage – Seward (trasa 380 km)

Z rana fakultatywne opcje: przelot samolotem nad masywem McKinley z możliwością lądowania na lodowcu (wycieczka uzależniona od pogody) lub wycieczka szybką łodzią po rzece Sussitna do Diabelskiego Kanionu. Przejazd do Anchorage, zwiedzanie miasta oraz czas wolny. Dalszy przejazd malowniczą Seward Highway wzdłuż fiordu Turnagain oraz przez góry Półwyspu Kenai do miasteczka Seward. Po przybyciu spacer nad brzegiem zatoki oraz zwiedzanie Alaska Sealife Center, gdzie możemy oglądać wszystkie stworzenia morskie żyjące w tym regionie Alaski. Nocleg.

16 DZIEŃ: 18.07.2020, Park Narodowy Kenai Fiords

Całodzienny rejs statkiem do Parku Narodowego Kenai Fiords. Podziwiamy lodowce opadające wprost do oceanu i różnorodność zwierząt morskich. Na trasie możemy spotkać wieloryby, orki, lwy morskie, foki oraz morskie ptaki. Czas na obserwacje pieknego lodowca Alyasik. Podczas rejsu lunch na dzikiej Wyspie Fax – spróbujemy łososia pieczonego na grillu. Wieczorem spacer na lodowiec Exit. Powrót do hotelu w Seaward , wypoczynek.

17 DZIEŃ: 19.07.2020, Seward – Anchorage (trasa 210 km)

Przejazd do Anchorage z wizytą w centrum informacji turystycznej, gdzie obejrzymy film wprowadzający nas w tajemnice lodowców. Wizyta w Crow – czynnej kopalni złota, gdzie będzie możliwość własnoręcznego płukania złota w potoku. Dodatkowo wjazd kolejką linową na szczyt góry Alyeska w głębi masywu gór Chugach, z widokami na Góry Chugach i Fiord Turnagain (opcja fakultatywna).

 

18 DZIEŃ: 20.07.2020, Anchorage – Seattle - Amsterdam

Z samego rana transfer na lotnisko. Wylot do Warszawy via Seattle i Amsterdam.

19 DZIEŃ: 21.07.2020, Amsterdam - Warszawa

Przylot do Polski, zakończenie wyjazdu.

cena

Cena za pakiet:  4830 USD + koszt przelotu ok. 4255 PLN

cena w USD obejmuje

Przejazdy na całej trasie minivanem z klimatyzacją (Ford transit lub podobny) z opłatami za paliwo
Noclegi w hotelach 3*/ 4* (pokoje 2-osobowe) i w domkach traperskich ze śniadaniami
Opiekę polskiego przewodnika na całej trasie (pilot jest jednocześnie kierowcą)
Ubezpieczenia turystyczne: KL 200 000 Euro; NNW 20 000 PLN; bagaż 2000 PLN; OC 200 000 PLN
Opłata na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

cena w USD nie obejmuje

  Biletów lotniczych
  Atrakcji fakultatywnych (przeloty helikopterem, kolejki linowe, wycieczka łodzią) – płatnych na miejscu (ok. 520 USD)
  Wyżywienia (około 20 – 25 USD na dzień)
  Zwyczajowych napiwków
  Kosztów związanych z dokumentami podróży 
  Biletów wstępu ok. 400 USD
  Napojów do posiłków