Jak i dokąd podróżować w aktualnej sytuacji?

Szanowni Państwo,

W dobie pandemii i niepewnych czasów dla podróżników doskonałym narzędziem do sprawdzenia aktualnych przepisów i ewentualnych ograniczeń jest interaktywna mapa świata umieszczona na stronie IATA, czyli Międzynarodowego Stowarzyszenia Przewoźników Lotniczych. Co prawda wszystkie teksty są napisane w języku angielskim, oraz twórcy zastrzegają sobie, iż dane zawarte mogą się zmienić w każdej chwili, ale jest to jak na razie najlepsze źródło bieżących informacji na jakie się natknąłem. Aby sprawdzić aktualne informacje kliknij tutaj.

Przy podróżach na terytorium Unii Europejskiej mamy już narzędzie w języku polskim, które umieszczone jest na oficjalnych stronach unijnych. Aby sprawdzić te informacje proszę kliknąć tutaj.

Jak wiadomo planowanie podróży nastręcza wielu kłopotów, ale i obaw i dylematów, czy mamy w ogóle taką podróż odbyć. Zanim wszystko nie wróci do normalności sugerujemy uważnie śledzić informacje zawarte na powyższych stronach internetowych lub zgłosić się do agenta biura podróży, który postara pomóc się Państwu znaleźć prawidłowe i aktualne informacje. Po ich sprawdzeniu może okazać się, że podróże w wiele miejsc są możliwe aczkolwiek wymagają od nas większej uwagi i zaangażowania.

Pełny poradnik podróżowania samolotem znajdziecie Państwo tutaj.