Czy warto wykupić ubezpieczenie od kosztów rezygnacji?

Planujesz podróż? Świetnie, nie zawsze jednak wszystko w życiu układa się tak, jak sobie zaplanujemy. Nagłe zachorowanie, nieszczęśliwy wypadek, utrata pracy czy kradzież dokumentów niezbędnych do podróży? Czasami zdarzają się nieprzewidziane sytuacje które powodują konieczność rezygnacji z wyjazdu. Na szczęście istnieje ubezpieczenie, które pozwala uniknąć finansowych skutków zmiany planów.

Ubezpieczenie kosztów rezygnacji pozwoli uniknąć straty finansowej w przypadku:
– rezygnacji z imprezy turystycznej / konferencji / wyjazdu pakietowego,
– rezygnacji z biletu lotniczego, autokarowego, promowego i kolejowego,
– rezygnacji z rezerwacji noclegów
oraz przerwania imprezy turystycznej.
Ochronę ubezpieczeniową można dodatkowo rozszerzyć o następstwa chorób przewlekłych.

Dodatkowo proponujemy naszym Klientom rozszerzenie ochrony o koszty rezygnacji wynikające z powodów związanych z koronawirusem, co w obecnej sytuacji jest szczególnie korzystnym rozwiązaniem dla Podróżujących.

Koszty rezygnacji potrafią być bardzo wysokie. FLUGO oferuje ubezpieczenie które pokrywa 100% poniesionych kosztów, aż do wysokości 34 000 pln w przypadku rezygnacji z imprezy turystycznej lub jej przerwania.

W przypadku ubezpieczenia kosztów rezygnacji bardzo ważny jest termin zakupienia polisy. Rekomendujemy aby zrobić to jak najwcześniej. Polisę można wykupić po zawarciu umowy podróży lub wpłaceniu pierwszej należności (w zależności od tego co nastąpiło pierwsze):
– w ciągu 7 dni, gdy podróż rozpoczyna się za co najmniej 30 dni,
– w tym samym dniu, gdy do rozpoczęcia podróży jest mniej niż 30 dni.

Z ubezpieczeniem kosztów rezygnacji nie musisz się więc martwić, że zmiana planów będzie Cię drogo kosztować. Naszym zdaniem spokojny sen i zwrot kosztów rezygnacji warte są poniesienia niewielkiego wydatku na zakup polisy i rekomendujemy to rozwiązanie naszym Klientom.